MVR14D182K-S
Mfr.Part #
MVR14D182K-S
Datasheet
MVR14D182K-S
Description
VARISTOR 1800V 6000A DISC 14MM H
Stock
250
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
335J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
1100 V
Maximum DC Volts :
1465 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
1980 V
Varistor Voltage (Min) :
1620 V
Varistor Voltage (Typ) :
1800 V